NASIL KURBANLIK ALIRIM DİYORSANIZ…

Üstünkaya Besi :iftliğinde kurbanlık satışı kurban bayramından 2 ay öncesi başlar ve bayram süresince devam eder. Besi çiftliğimizde yaşlarını doldurmuş kurban olabilen hayvanlarımız, büyüklüğüne ve yaşına göre ayrı ayrı oda içerisindedir. çiftliğimizde istenilen kiloda seçilen veya beğenilen hayvanlar canlı hayvan terazisinde tartılır, kesim,parçalama düzenli terazi sisteminde pay hizmeti verilecek olan fiyata dahildir.

TEK KİŞİYİM BÜYÜKBAŞ HAYVANA ORTAK OLABİLİRMİYİM DİYORSANIZ…

Kurbanlık alırken tek kişiyim diye düşünmeyin.Kasap şeref kalitesi ile biz düzenleyelim… Çiftliğimizde istemiş olduğunuz büyükbaş hayvanı tarttırabilirsiniz veya x müşterimizin tarttırtmış olduğu kurbanlıkta boşluk var ise ortak olabilirsiniz. Bayramın 1. günü dini vecibeler yerine getirildikten sonra kesilecek hayvan sıra numaranıza göre kasap şeref besi çiftliği mezbehasında bulunacağınız saat söylenir.Sıra numaranız geldiğinde hisse kaç kişi ise siz ve ortaklarınız vekalet vermek üzere çağırılırsınız. Kesilecek olan büyükbaş hayvanın hisse sahiplerinden ayrı ayrı vekalet alınarak duasıyla kesilir.Ve sistem ray üzerinde yere temas etmeden havada ilerler. Çalışma tezgahları ayrıdır. 1 hayvan için 6 personel çalışır.Tabi en doğru olanı ise terazi sisteminde eşit ve düzenli olarak pay yapılmasıdır. Sonra poşetlenir,kolilenir ve teslim edilir.

Alınacak olan büyükbaş hayvanlar, %100 yerli ırk olup, uzman veteriner hekim kontrolünde,yavru buza iken seçilerek alınıp, besi çiftliğimizde uzmanlarımız tarafından baktırılır.
Sırası gelmiş olup, fakat mezbahanemizde bulunmayan müşterilerimiz vekaleti telefon yoluyla aranıp kesilir.

KURBAN ETİ NASIL MUHAFAZA EDİLMELİDİR ?

Kurban etinizi koli ile teslim aldığınızda her hangi bir tepsi veya mermer üzerine birbirine değmeyecek şekilde dizerek, 7-8 saat etlerin soğuması beklenilmelidir. Et soğuduktan sonra üst üste koyulabilir.Bir gün sonra hazırlatılıp,istenilirse derin dondurucu ya (şok’a atılabilir.)

SERTİFİKALARIMIZ

HELAL KESİM VE ÜRETİM SERTİFİKASI

İSO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

İSO 22.000 GIDA GÜVENLİĞİ

TSE-HYB HİZMET YETERLİLİK BELGESİ